naciśnji naciśnji naciśnji naciśnji naciśnji naciśnji

OFERTA

     Profesjonalne leczenie ortodontyczne :

 • profilaktyka wad zgryzu
 • leczenie wad zgryzu u dzieci , młodzieży i dorosłych aparatami ruchomymi i stałymi
 • leczenie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego
 • przygotowanie ortodontyczne do leczenia protetycznego
 • współpraca z chirurgiem stomatologicznym , implantologiem , protetykiem i paradontologiem.
 • Aparaty

  I- profilaktyka i wczesne leczenie wad zgryzu np;
  - ćwiczenia
  - płytka przedsionkowa
  - utrzymywacz przestrzeni
  - aparaty myocofunctional m.in. Trainer
  II aparaty ruchome :
  Aparat ruchomy składa się z płytki akrylowej i drucianych pętli, które kształtem są dopasowane do zębów. Pozwala on na korygowanie nadmiernego ich wychylenia w przód lub w tył, nie można jednak za jego pomocą przesuwać zębów ani ich obracać.
  Podczas leczenia aparatem ruchomym wymagana jest systematyczność i przestrzeganie zaleceń lekarza a przede wszystkim noszenie aparatu kilkanaście godzin na dobę. Duże znaczenie na skutek leczenia ma współpraca i zaangażowanie pacjenta .  III- Aparaty stałe
  - metalowe : ligaturowe i samoligaturujące

  kosmetyczne :
  - porcelanowe
  - ligaturowe i samoligaturujące
  - barwa zamków porcelanowych w różnym stopniu komponuje się z odcieniami szkliwa zębów, zapewniając zwykle zadowalający efekt wizualny.  szafirowe:
  - najbardziej kosmetyczne, krystalicznie czysty szafir stanowi wyjątkowy materiał o doskonałej przezierności i dużej wytrzymałości mechanicznej. Zamki szafirowe o gładkich konturach nie zbierają kamienia nazębnego oraz nie ulegają przebarwieniom, co znacznie podnosi poczucie komfortu pacjenta. Ponadto, pięknie harmonizując z wszystkimi odcieniami szkliwa zębów, są praktycznie nie widoczne w ustach.  Aparat Damon :

  pasywne samoligaturujące zamki ortodontyczne, to system o niskim tarciu i słabych siłach, minimalnie inwazyjny, który pozwala uzyskać wysokiej jakości wyniki leczenia w krótszym czasie , z mniejszą liczbą wizyt, większy komfort pacjenta podczas leczenia,leczenie bezekstrakcyjne.  IV Aparaty retencyjne
  - aparat retencyjny przyklejany - jest to cienki drut przyklejany najczęściej na powierzchnie językowe zębów przednich lub.specjalne włókna lub taśmy przyklejane do zębów, od strony języka, tak aby były niewidoczne i aby utrzymywały zęby w pożądanym ustawieniu.  - aparat retencyjny ruchomy  Retencja ma na celu utrzymanie osiągniętego efektu leczenia. Czas trwania retencji jest różny i zależy od typu wady i rodzaju zastosowanego leczenia . W przypadku zaniechania leczenia retencyjnego przez pacjenta może nastąpić nawrót wady w większym lub mniejszym stopniu.

  Wybór aparatu zależy od ustalonego planu leczenia i preferencji pacjenta.

  W trakcie leczenia ortodontycznego obowiązuje pacjenta zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej i odpowiedniej higieny aparatu , przestrzeganie regularnych wizyt i zaleceń lekarza. Niepodporządkowanie się pacjenta pod w/w uwagi może przyczynić się do wywołania niepożądanych skutków ubocznych leczenia i przedłużenia czasu leczenia.

  Projekt Firmy INMAKS - link